Na zápisech

Facebook - Prvákoviny do kapsy

  banner-czc

banner-jp

  

 studentskebydleni-banner-na-web

Slovenští studenti v Brně

Přišli jste do Brna studovat ze Slovenska? Co všechno je dobré si pohlídat, aby vaše studium bylo bez problémů? Čekají na vás nějaké nástrahy úřadů? Jak cestovat domů co nejlevněji? Přečtěte si tipy a triky ostříleného studenta Richarda Zbranka.

Celý článek

Brigády v prváku

Se začátkem semestru pravděpodobně zjistíte, že studentský život není úplně nejlevnější. Rada je jednoduchá – najděte si brigádu. Brno je plné nabídek pro studenty, a i když začátky nemusí být zrovna snadné, přilepšit si ke skromnému rozpočtu není nemožné. Na co si dát ale pozor? Jak nenaletět? Obrňte se trpělivostí a hurá na to.

Celý článek

Vyberte si správný notebook do školy. V CZC.cz vám poradíme, jak na to

Seznamování s ISem, pročítání hromady skript a odborných knížek, nákup nové techniky, která odpovídá požadavkům vysokoškoláka. Tak vypadá podzimní semestr všech prváků. S prvními dvěma problémy vám pravděpodobně nepomůžeme, ale s výběrem správného notebooku vám v CZC.cz poradíme rádi.

Celý článek

Tisk – rady a tipy

isZnáme to všichni. Na úterý máme úkol, ale je teprve neděle. Slunce svítí, venku otevírají zahrádky. Pod tlakem se člověku prý stejně pracuje lépe, není tedy problém úkol odložit na zítra. Teprve ráno ve vlaku do Brna si vzpomeneme, že úkol měl být vytištěný a dojde nám alarmující skutečnost, že tiskárna je zrovna jednou z věcí, kterou náš skromný kolejní pokojík neoplývá. Jak se teď vyhnout psaní omluvného e-mailu vyučujícímu, kde horko těžko vymýšlíme sto jedna možných opisů věty „Jsem lenoch!“?

Celý článek

Online zdroje aneb právník na síti

fakultyStudium práv vyžaduje píli, ale také schopnost udržet se v obraze. Kde sehnat kvalitní „matroš“? Kromě množství tištěných zdrojů, jako jsou učebnice či Úzka, existují i elektronické zdroje informací, bez kterých se dnes v zásadě již neobejdete. Důležité je surfovat v důvěryhodných a nejlépe již prověřených vodách.

Celý článek

Studentské spolky mají smysl – kde začít?

spolky

Nedávno jste nastoupili na vysokou školu a máte přebytek volného času, nebo se prostě jen chcete seznámit s novými lidmi? A to nejlépe se stejně naladěnými? Nejlepší volbou pro vás bude nějaký studentský spolek. O tom, jak to vypadá v jednom z nich se s námi podělila Pavla, prezidentka spolku mediků IFMSA CZ.

 

 


Celý článek