Na zápisech

Facebook - Prvákoviny do kapsy

  banner-czc

banner-jp

  

 studentskebydleni-banner-na-web

Vyberte si správný notebook do školy. V CZC.cz vám poradíme, jak na to

Seznamování s ISem, pročítání hromady skript a odborných knížek, nákup nové techniky, která odpovídá požadavkům vysokoškoláka. Tak vypadá podzimní semestr všech prváků. S prvními dvěma problémy vám pravděpodobně nepomůžeme, ale s výběrem správného notebooku vám v CZC.cz poradíme rádi.

czs

Ze všeho nejdřív si ujasněte, jaký notebook využijete nejvíc. Jestli chcete univerzální stroj na poznámky a odpočinek u filmů, nebo mašinu, na které si zahrajete nové hry.

Nejoblíbenější řešení: univerzální notebook

Pokud nemáte extrémní požadavky, vystačíte si s univerzálním notebookem do 15 000 Kč. Dobrý poměr cena/výkon zaručují zejména stroje s procesorem Intel Core i5 nebo AMD A8 a A10. Zároveň doporučujeme vybírat z modelů s úhlopříčkami 15.6“ a 17.3“. Psaní seminárních prací na nich je mnohem pohodlnější než na menších strojích.

Při výběru nezapomínejte ani na dostatečnou výdrž na baterii. Místa poblíž zásuvek jsou totiž v posluchárnách a učebnách obsazená nejrychleji. Proto se vyplatí stroj, který s vámi bez problémů zvládne alespoň dvě přednášky po sobě.

Na běžnou práci a zábavu vám stačí notebook s alespoň 4GB operační pamětí a integrovaným grafickým jádrem. Naopak se vyplatí připlatit si za kombinaci HDD a SSD. Pevný disk vám dá dost prostoru a díky SSD počítač rychle spustíte. Stihnete si tak dělat poznámky hned, jak začne vyučující přednášet.

Herní notebooky přinesou vyšší výkon i cenu

Pro herní notebooky je samostatná grafická karta základem. Ideální jsou 4GB a výkonnější karty v kombinaci s alespoň 8GB RAM a kvalitním procesorem, který dokáže přetaktovat na potřebný výkon. Důležitý je také prostorný pevný disk. A podobně jako u univerzálních notebooků oceníte nejméně 15.6“ úhlopříčku. Ideálně alespoň s Full HD rozlišením.

Zároveň počítejte s tím, že daní za výraznější výkon bude cena přes 20 000 Kč, vyšší váha a menší výdrž na baterii.

Maximální pohodlí vám zaručí 2v1

Zařízení 2v1 se vyplatí zejména tehdy, když chcete snadno pořizovat zápisky a také se pohodlně učit třeba cestou do školy. Navíc bývají lehčí a menší a přenášení je pohodlnější.

Nejoblíbenější jsou proto stroje s úhlopříčkou do 14“. Nezapomeňte ale, že pokud si na zařízení 2v1 budete psát poznámky, příliš malá úhlopříčka může být na škodu. Ideální tak je 13.3“ nebo 14“. Full HD zařízení s takovou úhlopříčkou a spolehlivým výkonem i výdrží koupíte už od 15 000 Kč.

Ultimátní výbavu nejen do školy najdeš na www.czc.cz